Dla Dzieci


Szczególną opieką otaczamy naszych najmłodszych pacjentów. Coraz częściej zdarza się, że rodzice przyprowadzają swoje maluchy, nawet te dopiero raczkujące, aby zapoznały się z ‘białym fartuchem’, oswoiły z dźwiękami dobiegającymi z gabinetu, pobawiły w małego dentystę. Spotkanie dziecka z dentystą jest wielkim wydarzeniem, które warunkuje dalsze sukcesy w leczeniu stomatologicznym na całe dorosłe życie.

Wstępna wizyta małego pacjenta powinna mieć miejsce tuż po ukazaniu się pierwszych zębów dziecka. Wizyta ta odgrywa ważną rolę w późniejszym leczeniu stomatologicznym, dlatego powinna być zaplanowana w optymalnej porze dnia, aby maluch nie był zmęczony czy śpiący.

Uczymy rodziców jak dbać o zęby dzieci, proponujemy ćwiczenia mające na celu zapobieganie wadom zgryzu, wykonujemy profilaktykę przeciwpróchnicową. Uświadamiamy, że dbałość o zęby od wczesnego dzieciństwa jest lekiem na zdrowy uśmiech przez całe życie. Dodatkowo kolorowe wypełnienia zachęcają do ‘otwarcia buzi’ i w końcu leczenia próchnicy.

Zapraszamy również małych pacjentów z rodzicami na zabawę w dentystę. W sposób bezstresowy i miły wprowadzimy dzieci w świat zdrowego uśmiechu. Tym, którzy mają nieprzyjemne wspomnienia związane z wizytą u dentysty, proponujemy spotkanie, które przygotuje zarówno rodziców, jak i dzieci do leczenia, aby negatywne nastawienie rodziców do dentysty nie zostało bezwiednie przekazane dziecku. Często Rodzic uprzedza dziecko przed dentystą słowami: "bądź grzeczny", "nie bój się", "nie będzie bolało", czy "jak nie umyjesz zębów to pójdziesz do dentysty a on będzie ci wiercił dziury", itp.

Cennik Usług


   
PEDODONCJA (LECZENIE DZIECI)   
   
Wypełnienie   chemoutwardzalne w zębach mlecznych   
   
150   
   
Wypełnienie   światłoutwardzalne =KOLOROWE!! w zębach mlecznych   
   
200   
   
Lakowanie zębów   stałych   
   
50/ząb   
   
Fluoryzacja kontaktowa   
   
100   
   
Otwarcie kanału,   odbarczenie   
   
50   
   
Amputacja przyżyciowa   / Dewitalizacja miazgi   
   
50   
   
Opracowanie i   tymczasowe wypełnienie kanałów zęba mlecznego   
   
Od 200   
   
Rekonstrukcja zęba   mlecznego   
   
Od 200   
   
Rekonstrukcja   złamanego brzegu siecznego   
   
Od 300   
  • Daszyńskiego 151
    44-100 Gliwice
 

Kontakt

+48 508 365 143